Finnish Linux User Group FLUG ry
Suomen Linux-käyttäjien yhdistys

Mikä on FLUG?

Finnish Linux User Group FLUG ry on Suomen Linux-käyttäjien yhdistys, jonka tarkoituksena on Linuxiin liittyvän toiminnan edistäminen sekä suomalaisten Linux-käyttäjien ja Linuxista kiinnostuneiden tukeminen. Yhdistys toimii vapaaehtoisvoimin.

FLUG järjestää tapaamisia jäsenistön kesken ja pyrkii luomaan oheispalveluita ja etuja jäsenilleen ja yhteistyökumppaneilleen.

FLUG toimintasuunnitelma 2020

Hallituksen jäsenet 2020

Puheenjohtaja: Arto Alanen
Varapuheenjohtaja: Samuli Ketola
Rahastonhoitaja: Joni Nevalainen
Sihteeri: Tuomas Levoniemi
Jäsenvastaava: Arto Vänskä
Hallituksen varajäsen: Kimmo Suutala

Yhteystiedot

Yhdistyksen puheenjohtajaan Arto Alaseen saa parhaiten yhteyden sähköpostilla.

Sähköpostiosoitteet

Puheenjohtaja: arto.alanen@flug.fi
Varapuheenjohtaja: samuli.ketola@flug.fi
Rahastonhoitaja: joni.nevalainen@flug.fi
Hallituksen jäsen: arto.vanska@flug.fi
Hallituksen varajäsen: kimmo.suutala@flug.fi
Sidosryhmävastaava: tuomas.levoniemi@flug.fi
Jäsenrekisteri: mari.liimatainen@flug.fi
Web-sivusto: marko.ramo@flug.fi

Hallituksen ulkopuoliset toimihenkilöt

Web-sivusto: www.flug.fi tekniikkavastaava Marko Rämö
Jäsenrekisterinhoitaja: Mari Liimatainen
Toiminnantarkastaja: Riikka Artjoki ja varalla Aku Talikka

Postiosoite

Finnish Linux User Group FLUG ry
PL 100
FI-00012 FUJITSU
FINLAND